دم آوری واندولا

دم آوری واندولا

دم آوری واندولا

در مطلب پیشین با واندولا  اشنا شدیم ، در این مطلب قصد توضیح دم آوری واندولا را داریم با ما همراه باشید .

همان طور که گفتیم واندولا یک قهوه ساز سفالی است که هنر پیشین و کهن کلمبیایی هست . برای ساخت واندولا به سفال گری حاذق احتیاج است .

ساخت واندولا حدودا یک ماه طول می کشد پس از آن رطوبت سفال گرفته و پخته می شود . بعد از این مرحله آن را رنگ کرده و جلا می دهند دوباره واندولا را حرارت می دهند ، اکنون واندولای ما آماده است .

هر واندولا با واندولای دیگر متفاوت است زیرا تمام آن ها با دست و تک به تک تهیه می شوند . هر چند تمام مواد اولیه و متدها یکسان است اما تفاوت هایی در شکل و ساختار آن ها وجود دارد که باعث تماییز ان ها از همدیگر می شود .

دم آوری واندولا

واندولا ۵۰۰  میلی لیتر ( نیم لیتر ) و ۱۰۰۰ میلی لیتر ( یک لیتر ) هست

دم آوری واندولای نیم لیتری اینگونه است که

که به ازای هر ۱۰۰ میلی لیتر آب ۷- ۸ گرم پودر قهوه لازم است . اسیاب قهوه واندولا بسته به ساخت آن متفاوت است اما زبری درجه آسیاب متوسط می باشد یعنی نه خیلی ریز و نه خیلی درشت اما شما با چند بار دم آوری آن متوجه اندازه صحیح آسیاب آن خواهید شد .

ابتدا واندولا را با آب گرم کرده و آب آن را خالی کنید . اگر بدنه ی این دستگاه را گرم نکنید تمام گرمای قهوه صرف گرم شدن بدنه خواهد شد .

دم آوری واندولا

ابتدا فیلتر قهوه را گذاشته ( این فیلتر می تواند کاغذی ، فلزی و پارچه ای باشد ) بهتر فیلتر را برای دم آوری بهتر خیس کنید .

حدود ۳۵ گرم قهوه را داخل فیلتر ریخته و ۷۵ گرم آب را به صورت دورانی به آن اضافه کنید سپس ۳۰ ثانیه استراحت می دهیم .

سپس مابقی آب را طی یک یا دو مرحله اضافه می کنیم این دم آوری باید حدود ۴ الی ۵ دقیقه طول بکشد .

پس از این زمان قهوه شما آماده است .

 

واندولا چیست

با دم آوری دله بیشتر آشنا شویم

 

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

قالب ووکامرس