روش نگه داری قهوه

دسته بندی ها :
روش نگه داری قهوه

اگر از طرفدارن قهوه باشید می دانید که روش نگه داری قهوه تاثیر زیادی بر روی عطر و طمع قهوه دارد. بزرگترین دشمن قهوه روست شده هوا، رطوبت، گرما و نور است.

  • قهوه را در جای تاریک و خنک نگه دارید

برای حفظ طعم قهوه تازه روست شده تا حد امکان آن را در یک ظرف مات و محکم که امکان نفوذ هوا به آن وجود نداشته باشد نگه داری کنید. دانه های قهوه زیبایی خاص خود را دارند اما تا جای ممکن از ظروف شیشه ای استفاده نکنید چون نور باعث از بین رفتن طمع قهوه شما می شود.

ظروف تبلیغاتی نگهداری قهوه، که قهوه ای که خریداری کرده اید در آن قرار دارد عموما برای نگهداری طولانی مدت مناسب نیستند. قوطی هایی که مانع نفوذ هوا میشوند ظروف ایده آلی برای نگهداری قهوه هستند که ارزش هزینه کردن را دارند.

  • به میزان لازم خریداری کنید

تقریبا بعد از برشته کردن، قهوه به تدریج تازگی خود را از دست میدهد بنابراین بهتر است که مقدار کمتری خریداری شود. زود به زود قهوه ی تازه بخرید و فقط آن مقدار قهوه را خریداری کنید که تا یک یا دو هفته بعد مصرف می کنید. از آنجایی که تماس با هوا بدترین دشمن قهوه است بنابراین بسیار خوب است که فورا میزان قهوه لازم را به قسمت های کوچکتر تقسیم کرده و مقدار بیشتر را در ظرفی نگهداری کنید که هوا به آن نفوذ نکند.

  • خرید قهوه آسیاب شده یا دانه قهوه

اگر در منزل ویا محل کارتان آسیاب قهوه دارید پس با آسیاب کردن دانه های قهوه مشکلی نخواهید داشت از طرف دیگر اگر مصرف قهوه شما بالاست و دسترسیتان به فروشگاه های قهوه محدود است پس باید مقدار زیادی قهوه تهیه کنید که در نتیجه تهیه مقدار زیادی پودر قهوه منطقی نیست و در آخر اگر تازگی و عطر و طعم قهوه برای شما اهمیت دارد ، میبایست خودتان قهوه را قبل از دم کردن آسیاب نمایید .

  • فریزر کردن دانه های قهوه؟

کیفیت یک فنجان قهوه به تازگی آن بستگی دارد. کارشناسان معتقدند که قهوه باید فورا بعد از برشته شدن مصرف شود، بخصوص زمانی که بسته اولیه باز میشود. مصرف کنندگانی که دانه قهوه را خریداری می کنند باید بلافاصله قبل ازدم کردن آن را آسیاب کنند. در حالی که دیدگاه های مختلفی درباره فریزر کردن یا در یخچال نگه داشتن قهوه وجود دارد اما نکته اصلی این است که قهوه، رطوبت – همچنین بو و مزه- را از هوای اطراف جذب می کند. همان طور که گفته شد اکثر ظروف نگه داری خانگی در واقع در مقابل هوا نفوذ ناپذیر نیستند. بنابراین اگر دانه های قهوه را در یخچال یا فریزر نگهداری می کنید باید حتما از ظرفی استفاده کنید که واقعاً در مقابل هوا نفوذ ناپذیر باشد. اگر هم قهوه را فریزر میکنید به سرعت آن مقداری را که برای یک هفته لازم دارید بر دارید و باقیمانده را در فریزر بگذارید قبل از اینکه تغییرات فیزیکی بر قهوه ی یخ زده تاثیربگذارند.

مطالب مرتبط

نظرات شما