قهوه ترکیبی یا بلند را بهتر بشناسیم

قهوه ترکیبی یا بلند را بهتر بشناسیم

قهوه ترکیبی یا بلند

همیشه وقتی حرف از قهوه خوب و خوش طعم می شود در ذهن ها قهوه اسپشیالیتی ویا سینگل اورجین تداعی می شود . در صورتیکه قهوه ترکیبی و یا بلند هم می تواند قهوه ای خوب و با کیفیت بالا باشد . مزیت کار با ترکیب ها، قهوه متعادل و حسی بهتر و کاملتر است .

هر کشور ، منطقه و مزرعه دارای قهوه ای با طعم های متفاوت است . تنوع گونه ها و روش های فراوری بدان معنی است که دو قهوه از یک منطقه یا حتی یک مزرعه هنوز هم می تواند طعم متفاوتی داشته باشند .

با محدود کردن متغیرها به یک مزرعه، و یک گونه قهوه و یک روش فراوری می خواهیم قهوه ای با طعم های خالص بنوشیم .

اما قهوه ی ترکیبی با بند مناسب از طعم ها و خواستگاه ها می تواند قهوه ای مناسب با ذائقه ما و همان چیزی که انتظار داریم باشد .قهوه ترکیبی

تصور اشتباهی که رایج است این است که هر قهوه ی ترکیبی خصوصا با تولید انبوه قهوه ای با کیفیت معمولی است .

تصور بر این است که این قهوه برای کاهش هزینه ها یا پنهان کردن نقص در دانه ها ،  ترکیب  می شود.

 دو نوع مختلف ترکیب داریم

یک ترکیبی که از کیفیت معمولی استفاده می شود که نقص ها را پنهان می کند ، در پول صرفه جویی می کند و طعم استانداردی دارد . و سپس تفت دهنده هایی که طعم های مختلف را به ارمغان آورده اند تا یک طعم بهتری را به وجود بیاورند . آنها با دانه های مختلف در جستجوی بهترین قهوه هستند تا مصرف کنندگان از آن لذت ببرند.

اما ساخت  ترکیب  ها یک علم است که به شدت به دانستن مواد اصلی یعنی خود دانه قهوه و چگونگی رفتارهای مختلف قهوه بستگی دارد . ریاضیات آن ساده نیست، عواملی  وجود دارد که بر ترکیب تاثیر می گذارد .

قهوه ترکیبی

اگر دو قهوه داشته باشیم ، یکی با خصیصه های گلی و دیگری با خصیصه های زمینی ، به این معنا نیست که ما می توانیم آنها را برای هماهنگ کردن طعم ها ترکیب کنیم .

اگر بخواهند در قهوه ی ترکیبی تمام خصیصه های عطری طعمی مختلف را حفظ کنند و برای اینکه مطمئن باشند که آنها با هم هماهنگ هستند ، باید ابتدا از شیمی قهوه اطلاع داشته باشند ، اینکه چگونه اندازه دانه های قهوه و ساختار دانه ها به حرارت واکنش نشان می دهد را بدانند ، بدانند چه طعمهایی در زمانهای مختلف تفت یا زمانهای  مختلف دم کشیدن از قهوه خارج می شود ، میزان حلالیت دانه های قهوه و … را اطلاع داشته باشند .

پس نوشیدن یک ترکیب خاص قهوه می تواند یک تجربه شگفت انگیز باشد.

قهوه ترکیبی

برای همچین ترکیب لذت بخشی نیاز به یک ترکیب استثنایی از قهوه ، تسلط بر رست و یا تفت دادن و تجربه زیاد دارد که منجر به نوشیدنی متعادل ، پیچیده و اغلب استثنایی می شود .

 

آیا قهوه سینگل اروجین single origin را می شناسید ؟

قهوه اسپشیالیتی چیست ؟

مطالب مرتبط

نظرات شما

قالب ووکامرس