قهوه را بهتر بشناسیم ( مقدمه ای بر قهوه )

دسته بندی ها :
قهوه را بهتر بشناسیم ( مقدمه ای بر قهوه )

قهوه را بهتر بشناسیم ( مقدمه ای بر قهوه )

قهوه چیست ؟

” قهوه  –  نوشیدنی های مورد علاقه دنیای متمدن “. – توماس جفرسون

دانه قهوه : قهوه ریشه آن را به یک نوع گیاه شناخته شده به نام ( coffea ) می شناسند , قهوه یا همان کافی(coffee) یک نوشیدنی با طعم و عطری دلپزیر و فوق العاده از دانه های بوداده ی گیاه ( coffea ) تهیه می شود . کافیا یک جنس گیاهان گلدار است که دانه های آن ، به نام قهوه لوبیا ، برای نوشیدنی های قهوه و محصولات مختلف استفاده می شود , این عضو خانواده Rubiaceae است . در میان این جنس بیش از ۵۰۰ جنس و ۶۰۰۰ گونه از درختان و درختان گرمسیری وجود دارد. کارشناسان تخمین می زنند که هر کدام از ۲۵ تا ۱۰۰ گونه از گیاهان قهوه وجود دارد . درخت قهوه یک درخت کوچک است که تا ۵ متر رشد می کند . برگ های آن سبز تیره، کمی قرمز و براق و جذاب برای چشم است و هر درخت با برگ های سبز و مومی پوشانده می شود .

گیلاس قهوه چیست ؟

قهوهقهوه

 

 

 

 

 

 

دانه قهوه ( که به آن‌ها گیلاس قهوه گفته می‌شود ) بر روی این درختان رشد می کنند و شکوفه ها و گل هایی کوچک و سپید ی می روید که بوی آن شبیه بوی یاسمن می باشد .
گیلاس قهوه در طول شاخه ها رشد می کند و از آنجایی که در یک دوره پیوسته رشد می کند، به طور همزمان، در یک درخت تنها گل ها، میوه های سبز و میوه های رسیده را نمی بینیم .
تقریبا یک سال طول می کشد تا یک گیلاس برای اولین بار گل بدهد و حدود ۵ سال رشد برای رسیدن به تولید کامل میوه قهوه زمان لازم است .
کافئین موجود در دانه قهوه یک دفاع گیاهی طبیعی در برابر علف های هرز و آفات است ، یعنی یک ماده سمی که از دانه های گیاه محافظت می کند . میوه ها و برگ ها هم منابع کافئین هستند و همچنین قهوه به دلیل محتوای کافئین آن کمی اسیدی است و اثر تحریک کننده بر روی انسان دارد و یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان است .

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظرات شما