قهوه ها و کافئین

قهوه ها و کافئین

قهوه ها و کافئین

کافئین یک محرک طبیعی است که تاثیر مستقیم بر مغز و سیستم عصبی دارد و به طور طبیعی در برگ ها، دانه و یا میوه های بیش از ۶۰ درخت وجود دارد.

مقدار کافئین موجود در قهوه

میزان کافئین موجود در فنجان قهوه شما، به عوامل زیادی بستگی دارد. نژاد دانه قهوه ، زیر گونه آن، رست، دم آوری و عوامل دیگر در آن تاثیرگذار است.

حدود نیم ساعت پس از نوشیدن قهوه، کافئین جذب بدن می شود و اثرات آن به طور تقریبی، بین پنج تا شش ساعت، در بدن محسوس است.

میزان کافئین موجود در قهوه های ربوستا دو برابر میزان کافئین موجود در قهوه های آرابیکا است. همچنین، مدت زمان بیشتر دم آوری و ریزتر بودن دانه قهوه، به لیوان قهوه ما، میزان کافیین بیشتری را می دهد.

یک تصور رایج وجود دارد که رست دارک (قهوه اسپرسو) دارای کافئین بیشتری نسبت به رست لایت (قهوه ترک) است چون دارک تر و بیشتر بوداده شده است.

گروه دیگر برعکس این را معتقدند که رست لایت بیشتر از  روست دارک کافئین دارد چون وقتی دانه ها بیشتر رست میشوند کافئین بیشتر از بین می رود. هر دوی این تفکرها اشتباه هستند چرا که تمام رستهای یک دانه اساسا همان مقدار کافئین را دارند. در واقع کافئین در طول فرآیند رست شدن بسیار پایدار است.

هرچه زمان رست قهوه طولانی تر می شود، وزن خود را بیشتر از دست داده و در عوض، حجم بیشتری به دست می آورد ، در نتیجه اگر ما دو لیوان یک اندازه داشته باشیم و هر دوی آن را از قهوه ای یکسان با درجه رست متفاوت پر کنیم، لیوانی که قهوه با رست تیره تر-Dark Roast دارد، میزان کمتری از دانه قهوه در آن جای گرفته و وزن کمتری نسبت به لیوان قهوه با رست روشن تر-Light Roast دارد. در این صورت، لیوان حاوی دانه های با رست روشن تر، کافئین بیشتری دارد. اما وقتی مبحث وزن قهوه به میان می آید، با یک حساب ساده می توان به این نتیجه رسید که ۲۱ گرم قهوه آسیاب شده با رست تیره، حاوی کافئین بیشتری نسبت به ۲۱ گرم قهوه آسیاب شده با رست روشن، است چرا که برای در اختیار داشتن ۲۱ گرم قهوه آسیاب شده با رست تیره، نیاز به میزان بیشتری دانه قهوه نسبت به رست روشن داریم و فرمول بسیار ساده است؛ دانه بیشتر قهوه، مساوی است با میزان بیشتری از کافئین.

میزان کافئین در قهوه های متفاوت

میزان کافئین موجود در لیوان قهوه ما به المان های زیادی بستگی دارد. از جمله، هرچه سایز آسیاب قهوه ریزتر باشد، میزان کافئین بیشتری نسبت به درشتتر بودن ذرات آسیاب شده قهوه داخل لیوان ما می شود. همچنین، هر چه مدت زمان عصاره گیری ما بیشتر شود، میزان کافئین نیز بیشتر خواهد شد.

_ اسپرسو سینگل شات میانگینی حدود ۷۵ میلی گرم کافیین

_ اسپرسو دبل شات میانگینی حدود ۱۵۰ میلی گرم کافیین

_ دی کف اسپرسو سینگل شات میانگینی حدود ۸ میلی گرم کافیین

_ دی کف اسپرسو دبل شات میانگینی حدود ۱۶ میلی گرم کافیین

_ قهوه ترک میانگینی حدود ۲۰۰ میلی گرم (۸ اونس)

_ دمی دریپ میانگینی حدود ۱۱۰ میلی گرم (۶ اونس)

_ فرنچ پرس میانگینی حدود ۱۰۸ میلی گرم (۸ اونس)

کافئین موجود در اسپرسو

نسبت به حجم عصاره متوجه می شویم میزان کافئین موجود در اسپرسو از سایر قهوه ها بیشتر است و این به عوامل زیادی بستگی دارد. مثل نحوه عصارگیری تحت فشار، ریز بودن ذره قهوه و عوامل دیگر. همچنین، باید در نظر گرفت نحوه سریع نوشیدن اسپرسو نسبت به قهوه های دمی، باعث می شود کافئین موجود در آن زودتر و یک جا، وارد بدن شود اما در قهوه های دمی، شاهد جذب آهسته تر و مداوم تری از کافئین در بدن هستیم.

نظرات شما

قالب ووکامرس