نگاهی متفاوت به دنیایVARIETY(گونه)

دسته بندی ها :
نگاهی متفاوت به دنیایVARIETY(گونه)

در این مقاله ما نگاهی متفاوت به دنیای قهوه ها داریم.

با ما همراه باشید

.

در ادامه مقاله مختصراً به تعدادی از انواع گونه های قهوه که اغلب با آنها کار می کنیم ، می پردازیم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، با ما در تماس باشید.

  HEIRLOOM WILD

 Heirlooms قهوه بومی اتیوپی است. زادگاه همه قهوه های عربیکا ، منشأ همه ریشه ها. Heirlooms به دلیل تنوع ژنتیکی و شدت طعم آنها جایگاه مخصوص خود را دارد.

 بربون

این گیاه به طور معمول دارای ساقه ، برگ و میوه متراکم است و عملکرد متوسطی دارد. این قهوه بسته به ژن های مغلوب می توانند به رنگ قرمز ، نارنجی ، صورتی یا زرد باشد و به طور کلی اعتقاد بر این است که هیچ گونه تاثیری در طعم و مزه ندارد.

تیپیکا

Typeica همراه با بوربون نیز می باشد ، Typeica یک نوع  قهوه اصلی عربیکا است ، و تمام انواع دیگر موجود در زیر از آنها یا ترکیبی از آن ناشی می شود. تیپیکا معمولاً در مکزیک و آمریکای مرکزی رشد می کند ، یک گیاه با عملکرد کم و بلند است اما دارای کیفیت های عالی ، عموماً بسیار شیرین و تمیز است.

Caturra

Caturra یک جهش با بازده بالا از بوربون ها  است که در برزیل کشف شده است و که دارای اسیدیته روشن و متوسط در جهان است .

CATUAI

Catuai ترکیبی از Caturra و Mundo Novo است که به دلیل سرسختی ، بازده خوب و کیفیت عالی در کشور های آمریکا جنوبی بسیارپر طرفدار است .

GEISHA

گیشا در اتیوپی سرچشمه می گیرد و از طریق کاستاریکا و پاناما به آمریکای مرکزی آورده شده ، و در آنجا تحسین بین المللی شد این قهوه با عملکرد مثبت خود. در دنیای قهوه ، Geisha به عنوان ملکه قهوه با مشخصات عطر و طعمی شگفت آور و پیچیده و شدید بشمار می رود. در ارتفاعات بسیار زیاد رشد می کند ، در جام دارای گل های شدید ، شیرینی اشباع و طعم های پیچیده است.

این مقاله در رابط با دنیایی گونه ها ادامه دارد …

برچسب ها :

مطالب مرتبط

نظرات شما