کالیتا ویو kalita wave چیست

کالیتا ویو kalita wave چیست

کالیتا ویو kalita wave

امروز با آشنایی یکی از وسایل دوست داشتنی دم آوری یعنی کالیتا ویو با شما هستیم . این قهوه ساز یکی از دقیق ترین و ظریف ترین قهوه ساز هاست .

ویو Wave محصول دیگری از از شرکت کالیتا است  . این قهوه ساز در کشور ژاپن توسط یک شرکت خانوادگی ژاپنی که از ۱۹۵۰ تجیهزات مربوط به قهوه را می سازند طراحی و به دنیای بزرگ قهوه معرفی شد .

این قهوه ساز سطح زیری صافی دارد که این طراحی باعث شده عصاره گیری قهوه یکنواخت تر انجام گیرد.

این قهوه ساز برعکس کلور و یا بوناویتا قفل مکانیکی نداشته و از نظر ظاهری شبیه به v60  هست اما با سطح زیری صاف ، البته تفاوت هایی در شیارهای موجود در دستگاه هم هست .

کالیتا ویو

کالیتا ویو دارای پیکربندی عصاره گیری کاملا متفاوتی است ، به جای اینکه آب تنها از یک سوراخ بچکد این دستگاه کف صافی  به همراه سه سوراخ برای عصاره گیری است .

این ویژگی هرگونه کانالی شدن آب در بستر قهوه را حذف می‌کند و یک فنجان مطلوب با وضوح طعم ها را به ما می‌دهد. دریپر حداقل تماس با فیلتر را نیز دارد ، و باعث ثبات دما و حتی پخش شدن آب را نیز می‌دهد.

معمولا این قهوه ساز در دو سایز در مدل های ۱۸۵ و ۱۵۵ هست .

برای تهیه قهوه با این قهوه ساز به

به قهوه با درجه آسیاب متوسط یعنی درجه اسیاب تقریبا باید روی ۷٫۵ باشد .

به فیلتر مناسب با مدل دستگاه .

آب ، که دمای ایده آل برای این دم آوری حدود ۹۵-۹۶ درجه است .

نسبت این دستگاه برای هر ۱۴٫۵ الی ۱۶ میلی لیتر آب ۱ گرم قهوه می باشد که با توجه به متغیرهای دیگر قابل کنترل و تغییر است .

 

کالیتا ویو

دم آوری

برای این دم آوری در مدل ۱۵۵ به حدود ۱۸ گرم قهوه به همراه ۲۹۰ تا ۳۰۰ میلی لیتر آب احتیاج هست .

ابتدا فیلتر دستگاه را با آب خیس کرده و همچنین محفظه دستگاه را گرم می کنیم . سپس حدود ۱۸ گرم قهوه را درون قهوه ساز ریخته به آن ۴۰-۵۰ گرم آب اضافه می کنیم تا گازهای قهوه آزاد و قهوه شروع به بلومینگ یا به اصطلاح شکفتن کند .

سپس ۱۵۰ میلی لیتر دیگر دوباره اب اضافه کرده و ۲۰- ۳۰ ثانیه استراحت می دهیم و در آخر مابقی آب را به طوری که تمام سطح قهوه با آب پوشانده شود ، می ریزیم .

پس از آن به مدت ۳۰ تا ۵۰ ثانیه صبر می کنیم تا تمام آب از قهوه آساب شده عبور کرده و داخل ظرف جمع شود .

این دم آوری بهتر است چیزی حدود ۲:۳۰ ثانیه تا ۳:۰۰ دقیقه طول بکشد .

حالا قهوه آماده سرو است .

 

واندولا چیست ؟

دم آوری واندولا چگونه است ؟

مطالب مرتبط

نظرات شما

قالب ووکامرس