کلمبیا سومین کشور تولید کننده قهوه در جهان

کلمبیا سومین کشور تولید کننده قهوه در جهان

کلمبیا کشور تولید کننده قهوه

کلمبیا یکی از کشورهای تولید کننده قهوه در جهان است . این کشور تولید قهوه را با جدیت تمام دنبال می کند و قوانین سخت گیرانه ای در این موضوع دارد .

کلمبیا در آمریکای جنوبی قرار دارد و هم اکنون با تامین حدود ۱۲ درصد قهوه مصرفی دنیا بعد از برزیل و ویتنام سومین تولید کننده قهوه ی جهان است .

این کشور از سال ۱۸۳۵ مشغول تولید انبوه و صادرات قهوه است؛ اما تاریخ کشت قهوه در کلمبیا به سال ۱۷۳۵ میلادی برمی‌گردد؛ زمانی که دانه‌های قهوه همراه با مبلغین مسیحی و استعمارگران اسپانیایی وارد این کشور شد.

کشور کلمبیا

قهوه کلمبیا از زیر گونه‌های عربیکا و عموما در ارتفاعات رشته کوه‌های آند در این کشور کشت می‌شود . از آنجا که مزارع این کشور در سراسر کشور پراکنده‌اند تقریبا در تمامی طول سال در کلمبیا برداشت قهوه صورت می‌گیرد.

قهوه کلمبیا قهوه‌ای سبک ، دلچسب و کاملا بالانس همراه با بادی‌ای (body) ملایم است . قهوه مرغوب کلمبیا از لحاظ خواص طعمی بسیار شبیه قهوه‌های مرغوب کاستاریکا است : یک قهوه کلاسیک تمام‌عیار .

اسیدیتی قهوه ملایم رو به بالاست اما خوشایند و مطبوع است ، فنجان قهوه‌ای عالی،‌ با طعم‌هایی ظریف و رگه‌هایی از طعم مرکبات و آجیل می باشد .

بیش از ۶۰۰ هزار کشاورز قهوه در کلمبیا با کشت قهوه زندگی خود را می گذرانند . عمده قهوه تولیدی این کشور در مزارع کوچک خانوادگی کشت شده، با دقت برداشت و به روش مرطوب فرآوری می‌شوند .

کشور کلمبیا

با این وجود متخصصان معتقدند که قهوه ی کلمبیا به لحاظ کیفیت درجه ی پایین تری نسبت به کشورهای چون کنیا ، گواتمالا و … دارد و فروش بالای آن به دلیل شهرت و سابقه ی طولانی مدت کشت قهوه در این کشور است و همین فروش بیش از حد باعث شده که تلاشی برای تولید قهوه با کیفیت نکنند .

کشور کلمبیا فدراسیون قهوه ایی برای نظارت بر تولید و صادرات قهوه این کشور و کمک به کشاورزان تشکیل داد که از جمله موفق‌ترین و ریز‌بین‌ترین سازمان‌هایی از این دست در دنیاست که به مدیریت ، پشتیبانی و حمایت از تولید‌کنندگان خرده پای قهوه می‌پردازد.

۸۸ سال است که این فدراسیون قهوه‌ تولیدی صدها هزار کشاورز قهوه این کشور را خریداری و صادر می‌کند.

 

با بزرگترین کشور تولید کننده قهوه یعنی برزیل بیشتر آشنا شوید

ویتنام یکی از بزرگترین تولیدکنندگان قهوه را بیشتر بشناسیم

مطالب مرتبط

نظرات شما

قالب ووکامرس