چگونه با موکاپات قهوه دم کنیم ؟

دسته بندی ها :
چگونه با موکاپات قهوه دم کنیم ؟

طرز تهیه قهوه موکاپات moka pot

روش کار با موکاپات

اسپرسو یکی از روش های دم آوری قهوه است به این صورت که آب به نقطه جوش رسیده و با فشار بالا از قهوه آسیاب شده  عبور می کند . که زمان آن بسیار کوتاه است و معمولا بین ۲۵ تا ۳۰ ثانیه طول می کشد .

اسپرسو را با دستگاه اسپرسوساز و یا موکاپات تهیه می کنند . موکاپات یکی از وسایل جمع و جور و بسیار آسانی است که می توان در هر مکانی قهوه ای عالی با آن تهیه کرد .

موکاپات

موکاپات

برای تهیه قهوه با موکاپات وسایل زیر لازم است

پودر قهوه آسیاب شده

آب

موکاپات

طرز تهیه قهوه با موکاپات یا موکااکسپرس

آب را در مخزن پایینی ، تا زیر سوپاپ موکاپات می ریزیم ( می تواند آب سرد باشد یا آب را جوش آورده و سپس درون مخزن بریزیم . آب جوش باعث می شود قهوه ای داغ تر داشته باشیم و از سوختن آن هم جلوگیری شود )

موکاپات

موکاپات

سپس قهوه تازه آسیاب شده را درون بسکت موکاپات ریخته کمی صاف کرده و برروی موکاپات گذاشته و مخزن بالایی را به قسمت پایینی آن ببندید .

موکاپات را بر روی شعله ملایم و بسیار کم قرار دهید ( قهوه نباید قل بخورد و بجوشد ) . آب جوش همراه با بخار آب از بسکت قهوه عبور کرده ترکیب شده ، سپس اسپرسو از مخزن بالایی بیرون می ریزد .

موکاپات در زمان بسیار کوتاهی تهیه می شود . در این زمان در کنار موکاپات بایستید ، در موکاپات را باز بگذارید زمانی که قهوه شروع به بالا آمدن کرد پس از مدتی آب موجود در مخزن پایینی تمام شده و صداها کم می شوند سریعا حرارت را خاموش کنید  . قهوه شما آماده است .

موکاپات

موکاپات

اسپرسویی که برای اولین بار در موکاپات خود دم می کنید را حتما دور بریزید . حتما فنجان های خود را گرم کرده سپس اسپرسو را درون آن بریزید .

اسپرسویی که با دستگاه موکاپات دم می کنید بسیار رقیق تر از اسپرسو با دستگاه اسپرسوساز است و کرمای کمتری دارد .

قهوه ی موکاپات تلخ ، رقیق ، همراه با چربی قهوه است .

 

موکاپات چیست ؟

چگونه قهوه فرانسه دم کنیم ؟

مطالب مرتبط

نظرات شما